Jmenuji se Tomáš Kramný a budu pro Vás připravovat kurzem, zaměřený na práci s chytrým mobilním telefone, zaměřeným na operační systém Android One.

Přiznám se, že nejsem žádný guru nebo všeználek a ani si na něho nechci hrát. Jsem obyčejný člověk, kterého baví technologie (po našemu „hrabat se v tom“) a pomáhat potřebným lidem řešit jejich problémy. Od roku 2018 vedu kurz práce s mobilním telefonem / tabletem na Slezské univerzitě v Opavě.

Chodí za mnou řada lidí, kolegů a kamarádů se svými dotazy ohledně svých telefonů. Někdy jsou to pro mě drobnosti, ale pro ně to jsou velký problémy, se kterým si neví rady. Věřím, že řadě lidí by moje zkušenosti mohly pomoci touto formou v podobě postupů, rad a tipů.

Z dosavadní praxe ve výuce jsem pochopil jednu věc. Řada starších lidí by chtěla ovládat mobilní telefon – z důvodu soběstačnosti, udržení kroku s moderní dobou a hlavně kvůli kontaktu s rodinou a přáteli. Jenže se mnohdy nemají na koho obrátit. V rodině na ně často nemá nikdo čas nebo trpělivost. Chytrý telefon pak využívají jen SMS a volání. Nebo by dotykový telefon chtěli, ale bojí se, že na ně bude moc složitý a že se to nenaučí. Je Vám to povědomé? Nebojte se. Snažil jsem se kurz připravit tak, abychom postupovali krok po kroku. Aby text i videa byly srozumitelné. A kdybyste si přece jen s něčím nevěděli rady, můžete mi napsat. 

Kdo vlastně jsem?

Mgr. Tomáš Kramný
+420 705 125 236
tomas@kramny.eu

Napište mi